Na blog

Najlepšie rande s bytom

Takto výstižne pomenovala redaktorka Simona Budinská svoj článok o homestagingu v čísle Profitu. O tom, že pri kúpe nehnuteľnosti sú dôležité nielen praktické veci, ale tiež „kudrlinky“ a vyvolaná atmosféra, sa porozprávala s našou home stagerkou.

Aj sama autorka článku už mala skúsenosť s homestagingom. V nedávnej dobe predávala dve nehnuteľnosti, na ktoré mala skreslený pohľad, keďže v nich prežila veľa času a viazali sa na ne len tie najlepšie spomienky. Ale nejako ten predaj nešiel. Podľa jej slov ju však zachránil práve homestaging, ktorý v predávanom dome aj byte vytvoril pocit naozajstného domova. Pretože pre cudzieho vaša nehnuteľnosť nebude mať tú emocionálnu hodnotu ako pre vás a budú pre neho dôležité iné veci, ako váš pocit „dobrej energie“.  🙂

O vytváraní „čara domova“ sa redaktorka porozprávala aj s módnou návrhárkou Andreou Paldan. Podľa nej sa dá za pomerne málo peňazí zvýšiť atraktivita, a nezriedka aj cena nehnuteľnosti. A stačí jej na to doslova pár dekorácií, ako sú vankúše, sviečky či vázy, dizajnérske oko a širokouhlé fotografie.

Naša homestagerka tiež spomína na svoj prvý homestaging. Byt, o ktorý dva mesiace nikto nezakopol, bol po jej úpravách predaný do dvoch týždňov. A pritom išlo len o základný fotostaging – priniesla doplnky, naaranžovala ich, fotografka priestor nafotila a doplnky sa zasa odniesli. Na základe nových fotografií sa obhliadky rozbehli a o byt bol odrazu záujem. Podobných prípadov má homestager veľa, vrátane takých, pri ktorých bol aj nadštandardný byt v dobrej bratislavskej lokalite viac ako mesiac pre kupujúcich nezaujímavý a po úprave si byt ešte v ten istý deň prišiel pozrieť nový záujemca a na druhý deň ho aj kúpil.

Článok Najlepšie rande s bytom, kde nájdete aj niekoľko tipov a rád home stageriek, si prečítate v aktuálnom, 2. čísle časopisu Profit alebo TU. A ak by ste sa aj na základe tohto článku rozhodli, že vaša nehnuteľnosť by pred predajom, prenájmom tiež potrebovala homestaging, kontaktujte nás. Všetky informácie o homestagingových službách, vrátane kontaktu, nájdete na stránke www.pripravsvojbyt.sk.

B.S.B.A. Tatiana Kucharičová

Už 13 rokov pre mňa reality nie sú práca, ale životný štýl. Viesť a zdokonaľovať MAGNUM Real mi robí radosť. Som mama a podnikateľka, práve preto rozumiem potrebám každého klienta.

Diskusia

Pridaj komentár

Podobné články autora

Aktuálna správa NBS o finančnej stabilite je zaujímavá aj pre realiťákov.

Prečítať článok

Daň z nehnuteľnosti 2017

Prečítať článok